День Соборності України в Келечинському НВК

Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

Сьогодні з нагоди 100-річчя Соборності України в Келечинському НВК відбулося святкування ювілейної дати. Всі учні та педагоги зібрались в кабінеті української мови та літератури на урочистій лінійці. З промовою «Соборність України: від ідеї до сьогодення» виступила директор, історик О. М. Зубанич. Вона розповіла про важливий момент історичного минулого — День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Було переглянуто презентацію «22 січня День Соборності та Свободи України» та відеоролик «Акт Злуки: відтворення історичної правди». Після урочистої лінійки учнями 5, 6, 7 класів було піднесено корзину квітів до пам’ятного знаку Августину Волошину.

А також з метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму класні керівники провели виховні години «Україна – єдина Соборна держава», «Вона на світі одна – єдина ненька Україна», «Нехай нерозмежованою останеться навіки», «Україно, мій духмяний дивоцвіт, через терни йшла до волі стільки літ…».

Учні Келечинського НВК впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

( 1 оценка, среднее 5 из 5 )